Сайт мешканців будинку по вул. Печенізька, 16 (Київ)

Повернутися на сторінку теплопостачання 

Заява N: 2 (або N: 3)

Можу запропонувати подумати над іншим змістом нового листа до "Київенерго"

И если мне неймётся и не спится
Или с похмелья нет на мне лица —
Открою Кодекс на любой странице
И — не могу — читаю до конца.
(В.Высоцкий)

===========================

Спочатку я знайшов ст. 632 ЦКУ, але потім виникли нові обставини.
Змушений вибачитися.
Чим більше знайомишся зі змістом законів, тим більше виникає нюансів.

Є ще "Постанова Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. N 630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення"

(Наприклад, тут: http://www.1562.kharkov.ua/ru/....html   )

Там пункти:

18. Розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, якщо договором не встановлено інший строк.

Система оплати послуг (щомісячна або авансова) та форма оплати послуг (готівкова або безготівкова) визначаються у договорі між споживачем і виконавцем.

19. У разі застосування авансової системи оплати послуг виконавець періодично, раз на 6 місяців, здійснює перерахунок плати за фактично надані послуги, про що повідомляє споживача.

20. Плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо) або відповідно до умов договору на встановлення засобів обліку.

У платіжному документі передбачаються графи для зазначення поточних і попередніх показань засобів обліку води, теплової енергії, різниці цих показань або затверджених нормативів (норм) споживання, тарифу на даний вид послуг і суми, яка належить до сплати за надану послугу.

Як з’ясоване, у нас оплата застосовується частково (більша частка) щомісячна, частково авансова (менша). Тому коригування суми можливе, але не пізніше 6 місяців. (Або кожний місяць). Про можливість коригування через рік мова взагалі не йде, тому що постановою не передбачена оплата за "невпевнені" кількості. Кількість має бути або за лічильником, або за нормою. З ціною, яка може змінюватися і що позначається на сумі за договором (місячною). Законодавець спеціально відмітив (через ст. 632 ЦКУ), що оплачена сума за отриману кількість не має змінюватися (через незміну ціни). На вірогідність зміни суми через зміну кількісті після узгодження звітних документів законодавець ще не звернув увагу.

Тому цей варіант треба удосконалити.

Нижче залишаю знайдену інформацію – як приклад для пошуку більш обґрунтованого.


Стаття N: 632 Цивільного кодексу України (ЦКУ) ("Ціна") (розділ ЦКУ: Книга п'ята, Зобов'язальне право, Розділ II. Загальні положення про договір, Глава 52. Поняття та умови договору). Стаття N: 632 має такий зміст:

1. Ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін.

У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

2. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

3. Зміна ціни в договорі після його виконання не допускається.

4. Якщо ціна у договорі не встановлена і не може бути визначена виходячи з його умов, вона визначається виходячи із звичайних цін, що склалися на аналогічні товари, роботи або послуги на момент укладення договору.

Коментар до цієї статті від юриста Альони ГАРНИК на сайті
http://www.interbuh.com. ua/ua/documents/ib/7607/108689
("Зміна ціни договору: коли допустимо та як оформити"):

"ч. 3 ст. 632 ЦКУ містить важливе застереження: зміна ціни в договорі після його виконання НЕ допускається. Це означає, що сторони можуть домовитися про підвищення ціни чи, навпаки, про надання знижки лише на ті товари або послуги, постачання яких ще не відбулося. Суди вбачають перегляд ціни після виконання договору й у тому випадку, якщо замовник робіт прийняв їх без будь-яких застережень, оплатив, а згодом виявив недоліки та бажає повернути частину вартості (див. постанови ВГСУ від 27.12.2016 р. у справі N: 916/1828/16, від 11.05.2017 р. у справі N: 922/3093/16). Отож, переглянути ціну після того, як договір виконано, не можна навіть тоді, коли для цього є вагомі об’єктивні передумови".

Наші відносини регулюються договором від ________ р. N: ______________________. У ньому п. 14 визначає розрахунковий період – "календарний місяць". У п. 21 зобов'язань виконавця підпункт "14" дозволяє "проводити перерахунок розміру плати за надання послуг лише у разі ненадання їх або надання не в повному обсязі".

Оплата за виконання договору у опалювальні місяці зими 2016-17 рр. здійснювалася у місячний термін без претензій з боку виконавця (боргів з боку споживача зафіксовано не було). Тобто договір узимку 2016-2017 рр. виконаний у межах ціни договору (суми оплати), яку СВП «КЕК» ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» виставляв у тогочасних рахунках.


ДОДАТКИ:

Голос столицы, адвокат Дмитрий Йовдий:


ПЕРЕРАСЧЕТ ОПЛАТЫ ЗА ТЕПЛО ОТ «КИЕВЭНЕРГО» АБСОЛЮТНО НЕЗАКОННЫЙ

10.11.2017

Наскільки в рамках закону тут діє «Київенерго», коли пропонує перераховувати те, за що споживачі вже заплатили?

— Я, як правозахисник, вважаю, що такі ініціативи є абсолютно незаконними. «Київенерго», очевидно, думає інакше в цій ситуації. Не треба забувати, що взагалі відносини між споживачами і надавачами послуг регулюються рядом документів і постанов Кабміну, і з іншої сторони завжди існує договір між споживачем і надавачем комунальних послуг. Якраз перегляд умов договору в односторонньому порядку, а тим більше щодо тих послуг, які вже надані, прийняті споживачем і вже оплачені, він є недопустимим, очевидно.

.....

Сьогодні в «Київенерго» хочуть перерахувати минулий опалювальний сезон. Завтра вони захочуть перерахувати те що відбувалося два роки, три роки, п'ять років тому. Чи є взагалі якісь законні обмеження?

— Звичайно, є. При такого роду перерахунках дуже часто допускаються зловживання. Тобто споживачу цих послуг недоступний взагалі алгоритм, за яким здійснювався цей перерахунок. І підстави, чим керувалася конкретна посадова особа, наприклад, яка сидить і вбиває в комп'ютер ці дані, чому саме така сума, а не інша. І дізнатися це фактично, окрім як в судовому процесі, це є неможливо. Тому що насправді якоїсь адекватної відповіді отримати навіть на запит, коли людина звертається: поясніть мені, чому перераховано, чим керувалися, чому саме така сума, як правило, приходять формальні відписки з посиланням на ряд нормативних документів, але реальної формули і математичних розрахунків не надано. Тому, звичайно, як правило, відбувається маса зловживань.

Киевлянам пересчитают прошлогодние платежки:

10 ноября 2017 13:52 Комментариев: 6

В октябрьских счетах за отопление некоторые жители Киева увидят перерасчет за прошлый год.
Может быть и доплата, и переплата.

Некоторых жителей Киева заставят доплатить за отопление, предоставленное в прошлом году. Об этом сообщила пресс-служба Киевэнерго.

В октябрьских счетах за отопление будет отражен перерасчет за прошлый отопительный сезон. Сумма может быть как с отметкой плюс (доплата), так и минус (переплата)“, - говорится в сообщении компании. Перерасчет проведут примерно в 330 домах - в случае непредоставления или предоставления некорректных показаний квартирного счетчика за предыдущие периоды, или если владельцы квартирных счетчиков отопления, которые ранее не передали показания, сообщили фактические показания. Также пересчитают платежки, если по итогам отопительного периода 2016/2017 года было выявлено разногласия с объемами начислений за предыдущие годы, или если расчетное начало периода предоставления услуги по отоплению не совпадает с фактическим (так бывает из-за отсутствия доступа в подвал, где расположен счетчик), или если в доме обнаружили помещения с автономным отоплением. Корректировки внесут, если если при проверке обнаружат несоответствие распределения количества гигакалорий в нежилые и жилые помещения или реальной отопительной площади, указанной в проектной документации дома. В Киевэнерго подчеркнули, что для того, чтобы получать счета за фактически потребленные услуги следует в течение последней недели каждого месяца передавать показания квартирных счетчиков в представительство компании.

[На початок]
Повернутися на головну сторінку